Contact Me
Home Img

סיורים לארועים משפחתיים

שלום דני,
..אני רוצה להודות לך על יום מהנה ביותר, מעורר מחשבה, ומלמד. אני אומר זאת קודם כל בשמי ובשם אלינור, אבל התרשמתי שגם הילדים נתפסו לנושא. באמת לא הייתי משוכנע שאני בוחר נכון,  ושהם יקבלו נושא כזה כתכנית מתאימה ליומולדת ולטיול, אבל מסתבר, כאמור, שהם אכן נהנו מאוד…תודה, ולהתראות!.
 
דני חביון, חיפה
cardoתודה רבה רבה רבה על אתמול !!!!

כולנו נהננו כולנו מאוד מאוד מאוד …

שיהיה חג שמח,

ריטה אבני
.

..רוב הקבוצה הייתה מורכבת מילידי הארץ, מורים, פרופסורים, אנשי ביטחון וקצינים בכירים בדימוס ועוד.

כולנו בעלי מסורת של הכרה ואהבת הארץ והשתתפנו בעבר בלא מעט טיולים מודרכים ברחבי הארץ (מכון אבשלום, החברה הגיאוגרפית ועוד).

הסיור לגן הפסלים ברמת רחל ולאתר הרודיון היה חריג באיכותו.

הסבריך על ההיסטוריה של המקום , תיאור הסביבה הנשקפת מהמצפה והקשר של האתרים השונים ,מהרי אדום, מדבר יהודה בואך לירושלים היה מאלף וכל זה רק כהקדמה לסיור היסודי בהרודיון.

הצלחת לרתק אותנו בהסבריך לאורך המסלול שהקיף את כל שכבות האתר ועד לאזור החפירות וגילוי מיקום קבר הורדוס ע”י פרופ’ אהוד נצר ז”ל.

בילינו איתך יום מאלף שחשף בפנינו בצורה יסודית את תולדות האזור ואת סיפור הורדוס והרודיון.

אין ספק שנמשיך ליהנות מכישוריך בטיולנו הבאים.

בהרבה תודה והערכה

יגאל קמחי, וכל משתתפי הסיור.

 

בין אם מדובר בהתכנסות משפחתית, או באירוח מחו”ל לרגל ארוע, אני אשמח להנחות סיור חוויתי למגוון יעדים ברחבי הארץ.

הנה כמה מסלולים לדוגמא:

.

“מעורב ירושלמי”

נתחיל את היום בתצפית מפסגת הר הזיתים . לאחר מכן נבקר בכנסיית גת שמנים , נחצה את הקדרון, וניכנס לעיר העתיקה  דרך שער האריות. נחבור ל”ויה דולורוזה, הציר הקדוש לנצרות בין מקום משפטו למקום צליבתו של ישו. לאחר ביקור מסכם ב”כנסיית הקבר והפסקת צהרים בחומוסיה מקומית נתקדם לרובע היהודי , נבקר בקרדו , בבית הכנסת הקראי , בבית כנסת החורבה , ונסיים בכותל המערבי  .

* ניתן בתיאום מראש גם להזמין סיור ב”מנהרות הכותל  או לעשות סיור סגווי במסלולים שונים בעיר.

.

.

המורשת היהודית של ירושלים

נתחיל את הסיור בתצפית מפסגת הר הזיתים , ולאחר מכן נרד לעיר דוד   , היכן שנוסדה ירושלים המקראית. נהנה מסרט תלת ממדי במרכז המבקרים, ונרד למערכות המים, כולל הליכה אופציונלית ב”תעלת חזקיהו  עד בריכת השילוח  . מישם נעלה במערכות הביוב של הרחוב ההרודיאני המדורג  עד למרכז דוידסון  והכותל המערבי . לאחר הפסקת צהרים ברובע היהודי , נמשיך הסיור ברובע היהודי, או ניסע לבקר במאה שערים , במוזיאון ישראל   ו\או “יד ושם.

.

.

סיור בהר הבית

השכמה מוקדמת וקוד לבוש צנוע במיוחד נדרשים לסיור זה, אך הדבר אפשרי! נעלה דרך “שער המוגרבים”, נתרשם מכלל הר הבית , ובמיוחד ממסגד אל-אקצה , וכיפת הסלע , וננסה לאתר שרידים אפשריים של ימי בית המקדש .

ניתן משם להמשיך לפרויקט היחודי של סינון השפכים מהר הבית , ובקרבתו, לחקור את המערה התת-קרקעית “קברי הנביאים.

.

.

למצדה וים המלח

יום סיור לאחד האזורים היפים ביותר בישראל!. לאחר נסיעה נופית לאורך מצוק ההעתקים שמול ים המלח נעלה לפסגת מצדה , להתרשם מהסיפור הדרמטי והממצאים הארכיאולוגים שבמקום, ואולי אף לערוך טקס בר-מצוה על מצדה לאחר מכן נמשיך לנוה עין-גדי  לשחות באחת מהבריכות של נחל דוד , לאכול צהרים בקיבוץ עין-גדי, ולסייר בגנים הבוטאנים  של הקיבוץ. נמשיך לרחצה בים המלח , ונסיים בביקור בחירבת קומראן  , האתר המפורסם בהקשר לגילוי מגילות ים המלח.

* ניתן לשלב בסיור ביקור ב”אכסניית השומרוני הטוב  , תצפית על מנזר סינט גו’רג’   , ורכיבת גמלים ב”ארץ בראשית” .

.

.

להרודיון וגוש עציון

סיור מרתק לעתיקות הרודיון  שזכו לעדנה בשנים האחרונות בעקבות גילוי קבר מלכותי במקום. נתחקה אחר תולדות החיפוש אחרי הקבר, ועד גילויו במיקום מפתיע. לאחר מכן ניסע ל”ארץ האיילים” שבגוש עציון שם ניתן לגלוש באומגה הארוכה בארץ . ניתן גם לאכול צהרים במסעדת גבנא, בעלת הנוף הפנורמי היפה ביותר בישראל, ולהשתתף בירי חי  בחוות האימונים היחודית “קליבר 3”. בדרך נספר גם את סיפורו של נפילת גוש עציון ב1948 וקימומו מחדש לאחר מלחמת ששת הימים.

* ניתן להמשיך מגוש עציון לשפלה ולזחול במערות בר-כוכבא , או להצטרף לסיור מודרך במערת הנטיפים (“מערת שורק“) .

.

.

חלוצים וחוויות בתל-אביב

נתחיל את היום בסיור בסמטאות יפו  , ואת הילדים ניקח לביקור חוויתי בכיכר קדומים. נמשיך משם לשוק הפישפשים , ונתקדם לביקור מרגש ב“היכל העצמאות”  . לאחר מכן ניסע לאתר רצח רבין , ונסיים בסיור מודרך במוזיאון הפלמ”ח  , או בביקור ב“בית התפוצות”  המתעד את גולת היהודים ושובם לארץ-ישראל.

* ניתן לשלב בסיור גם ביקור במרכז מורשת רבין, והאתר היחודי “דיאלוג בחשיכה“.

.

.

טיול אקטיבי גלילי

סיור לאתרי מורשת וטבע בצפון. ליד בנימינה נלך ב”מי קדם”   – אמת המים התת-קרקעית של קיסריה העתיקה (נא להביא סנדלים ללכת במים!), בהמשך נעלה לכרמל ונלמד על הדרוזים , אם אופציה לצהרים בלב השוק הדרוזי הססגנוני של דלית אל כרמל. לאחר מכן נמשיך לביקור במערות הקברים העתיקות שבבית שערים , או בעכו  , בירת ארץ-ישראל בימי הצלבנים. נסיים בירידה ברכבל למערות ראש-הנקרה  אל מול הגבול עם לבנון.

.

.

מורשת יהודית בגליל ובגולן

סיור לימודי ומהנה לסדרת אתרי מורשת יהודית בצפון.

beth shearimאם לרשותנו רק יום אחד, המלצתי היא לסייר בקיסריה  ; בית שערים ; ציפורי  וטבריה.

מכלול האתרים הללו מלמד באופן מאלף על היהדות בעת העתיקה, כמו גם שרידי בית הכנסת העתיק של כפר נחום , חמת טבריה   , ובית אלפה . ניתן לקנח בסיור החוויתי “לילות שאן” .

אם ניתן ללון בצפון לכמה לילות, ביום השני נעפיל לרמת הגולן  ונבקר באתרים כגון גמלא  ואום אל קנטיר .

 נמשיך משם לביקור ביקב ובמרכז המבקרים “קסם הגולן” , ונסיים בסדנאת שוקולד בדה-קרינה  , או ב בגליתה 

.

hermon from bental

את היום השלישי נקדיש שוב לגולן. נעלה לפסגת הר בנטל , ונמשיך בטיול טרקטורונים לאורך הגבול עם סוריה .

לאחר הפסקת צהרים נצא לטיול מהנה למעין ומפל הגי’לבון או לחילופין בטיול לאורך “השביל התלוי”  , או במורד המפלים של נחל עיון .

.

kayak

.

את היום האחרון נקדיש לשיט קייקים  על הירדן , ושחיה ב”מפל הנסתר” , או נסיעה לאורך הירדן ההררי , ונסיים בסיור מודרך במפעל לשופרות “קול שופר” .