supreme court building israel
israel-museum-archaeological-wing
second-temple-model-israel-museum
israel-museum-shrine-of-the-book

סיור פרטי לבית משפט עליון ומוזיאון ישראל

סיור פרטי לבית משפט עליון ומוזיאון ישראל: מרכז המשפט ומרכז התרבות

לאחר ביסוס קיומה של מדינת ישראל בסוף מלחמת העצמאות האו”ם שב ותבע את בינאום ירושלים. בתגובה הוביל בן-גוריון מהלך של קביעת מערבה של ירושלים כבירת מדינת ישראל. בהמשך נקבע שאדמות הרכס שעליו ישב הכפר הערבי שיח’ באדר יהפוך ל”קריית הממשלה”. בשנות החמישים נבנו שלושה מבני ממשלה, בשנות השישים הושלמו מתחם הכנסת ומוזיאון ישראל, וב1992 נחנך בית המשפט העליון. בסיור נבקר בבית המשפט העליון, נלך לאורך גן הורדים אל מול הכנסת, ונסקור את הממצאים החשובים ביותר המוצגים במוזיאון ישראל.

בית המשפט העליון

בית המשפט העליון של מדינת ישראל נקבע ביולי 1948 ומושבו המקורי היה במתחם “מגרש הרוסים”, היכן שפעל אותו מוסד בימי המנדט הבריטי. למרות ההחלטה העקרונית לרכז את מוסדות המדינה ב”קרית הלאום” בגבעת רם, רק בשנות השמונים החל תכנונו של בית המשפט העליון באזור זה. קרן רוטשילד, שמימנה את הקמת המתחם, ערכה תחרות בן כמה אדריכלים, שבסופה זכתה התוכנית של רם ועדה כרמי. המבנה, שנחנך ב1992 נחשב עד היום לאחר המבנים היפים בישראל. בסיור נסקור את הפעילות של מוסד בית המשפט העליון וכן הארכיטקטורה יוצאת הדופן של המבנה.

מנורת הכנסת

לאחר הסיור בבית המשפט העליון נצא להליכה לאורך הגן המקשר בינו לבין מתחם הכנסת (“גן הורדים”). אל מול הכנסת ננתח את המבנה, וגם את “מנורת הכנסת”, מנורת ענק שנתרמה ע”י הפרלמנט האנגלי, ומציגה בפירוט מרשים ארועים ודמויות מרכזיות בתולדות העם היהודי.

מוזיאון ישראל

בקצה הדרומי של “גבעת הממשל” נסייר במוזיאון הלאומי של מדינת ישראל – מוזיאון ישראל. המתחם, שנחנך ב1966 משמש כמוזיאון המרכזי לאוצרות ישראל. הוא מכיל אוספים של ארכיאולוגיה, אמנות, יודאיקה, עתיקות מחו”ל ועוד.

לאחר הפסקת צהריים, נסקור את הממצאים המרכזיים בחמישה אגפים:

אגף יודאיקה: אגף היודאיקה מציג פריטים שונים הקשורים בחיי הפרט והקהילה היהודית, מרחבי העולם: ערכות לפדיון הבן וברית מילה, ספרי תורה, חנוכיות, שופרות, סוכות, ועוד. גולת הכותרת הם ארבע בתי כנסת ששוחזרו בתוך אגף זה (מהודו, סורינם, גרמניה ואיטליה), וכתבי יד יהודים נדירים ויקרים ביותר. הקדום שבהם הוא הגדה מהמאה ה13 לספירה.

אגף ארכיאולוגיה: תצוגת קבע של התגליות הארכיאולוגיות החשובות ביותר שנעשו בארץ-ישראל, מהתקופות הפרהיסטוריות ועד ימי הצלבנים. בן הממצאים כתובת תל דן, לוחית ברכת הכהנים מימי בית ראשון, קבר המלכות מהרודיון, גלוסקמת הכהן הגדול קייפא, ועוד.

גן הפסלים: אזור פתוח בחלקו המערבי של מוזיאון ישראל ובו תצוגת פסלים עשירה: קלדר, אניש קאפור, בולרו, ועוד. בחלקו הדרומי –

israel-museum-shrine-of-the-bookמודל ירושלים: מודל תאורטי של ירושלים במאה הראשונה לספירה, שבמקור נבנה בחצר האחורית של מלון הולילנד בית וגן. המודל מציג את מראה ירושלים האפשרי ערב פרוץ המרד היהודי הגדול, כשירושלים היתה בשיא גדלה ותפארתה.

“היכל הספר”: אגף נפרד המוקדש לתגלית הארכיאולוגית הכי חשובה והכי מפורסמת מארץ הקודש – מגילות ים המלח. פרט לתצוגה של הפריטים החשובים, המבנה נודע גם בעיצובו הנועז. במסדרון המוביל אליו גם תצוגת מממצאים מחורבת קומראן, האתר שבו כנראה נוצרו ונאספו מגילות ים המלח.

להזמנת הסיור:

  הידעתם

  חלקים רבים מירושלים המערבית, כולל הגבעה עליה יושב מתחם הכנסת, הם בבעלות הכנסיה היוונית-אורתודוקסית. אזורים אלו נחכרו ל99 שנים בשנות החמישים של המאה ה20. בתאוריה יתכן וסביב שנת 2050 הכנסייה תדרוש להשיב לה שטחים אלו.

  הי דני היקר. אני מודה לך מקרב לב על יום מקסים שארגנת לנו בירושלים הסברת בדרך שונה ומעניינת מאוד את ירושלים המאוד מושכת כל משתתפי הטיול ללא יוצא מן הכלל נהנו ושיבחו בהצלחה, תודה ולהתראות!

  אפי שטנצלר, יו"ר קק"ל

  כל הקבוצה ובראשם הנשיא ואשתו חזרו בהיי מטורף כולל כל היום יום שישי. הם לא מפסיקים לשבח ולמסור שהיה מצויין! היה טיול מאורגן למופת, סיפורים מרתקים, מקומות כביכול טריוויאלים אבל בכל אחד מהם ראינו משהו אחר שונה. אז תודה רבה רבה. שקד

  שקד ג, סמסונג ישראל

  תודה רבה!!. היה מוצלח מאוד והחברה מאוד נהנו והדרכתך הינה חלק אינטגראלי בהצלחת היום. מצפה לשיתוף פעולה נוסף בהמשך דרכנו!

  רותם ב.ד, אינטל

  היה מעולה! קון אמר לי שהיום היה ההילייט של הביקור. הוא ממש שיבח את זה שהחלטנו לצרף את דני. היה פנטסטי. תודה!

  אייל מ, משרד האוצר

  היה מוצלח מאוד, הפידבקים היו ממש טובים הן לגבי הסיור בתל אביב והן לסיור בירושלים… תודה. אלינור

  אלינור א, SAP

  תודה רבה רבה רבה על אתמול !!!! כולנו נהננו כולנו מאוד מאוד מאוד … שיהיה חג שמח, ריטה

  ריטה א, HPE

  הי דני.. שמעתי רק דברים טובים!. .. שלי.

  שלי א, HSBC

  היה טיול מהנה לירושלים. גם האורחים וגם אני (למרות שזו פעם שלישית שלי בסיור איתך) נהננו מאוד. תודה רבה. עדי

  עדי י, מוטורולה

  דני, רציתי להודות לך מקרב לב על יום שישי, אי אפשר היה לעשות סיור יותר מוצלח לג’ורג’ ממה שעשית. הארגון של היום, הידע ההיסטורי והארכיאולוגי, ובעיקר ההתלהבות.. עשו את היום פשוט חוויה מדהימה לכולנו, משהו שייזכר להרבה זמן (גם לי…)

  רפי פ, HPE

  שלום דני.. אני שמחה לספר לך שלאחר שעזבת אותנו המשכתי לשמוע התרשמויות מאד חיוביות מהמטיילים. יופי!!.. בהנחה שכל התוכניות של כולם ישאר ללא שינוי, אתם תפגשו במחזור השני של הטיול. גם אני רוצה!!!!!!!!!!

  ז. מ, משרד ראש הממשלה

  דני יקירי אנחנו עובדים ביחד כבר כמעט שלוש שנים, ואני שמחה מאד על האפשרות לומר לך כמה מילים. קודם ברמה האישית כיף לעבוד איתך!, אבל יותר חשוב מכך – הפידבקים שאני מקבלת מהקבוצות נהדרים – מקצועיות, חוש הומור והרבה סבלנות והקשבה. מאחלת לנו עוד שנים רבות של עבודה משותפת, רונית פורר המכון ללימודים מתקדמים באוניברסיטה העברית.

  רונית פ, המכון ללימודים מתקדמים, האוניברסיטה העברית

  דני היקר, פרופ’ בראוטבר כתב לי שההדרכה של הקבוצה של פרופ’ אוקסנברג הייתה מוצלחת ביותר. למרות שאנחנו מכירים שנים רבות זו רק הזדמנות נוספת להביע את ההערכה הרבה ולומר לך תודה מקרב לב. .. שנה טובה ומבורכת בכל טוב לך ולמשפחתך. להתראות אילת

  ד"ר אילת מזר, ירושלים

  תודה רבה על הסיור לאורחים שלנו, הם מאוד נהנו ובעיקר ציינו את ידיעותיך בארכיאולוגיה. בברכת שנה טובה ומאושרת, שרי

  שרי ל., חברת שורש

  בוקר טוב, אני מבקשת להודות לך על היענותך להזמנתנו לסיור עם משלחת הרבנים משיקגו.. הסיור אתך הותיר רושם עז על אורחינו והמפגש ייזכר כאחת מהנקודות החשובות בביקור זה. בברכה, שזלי

  שזלי כ, פדרציה יהודית שיקגו

  המון תודה על היום – אכן, האורחים מאוד מרוצים, וגם אנחנו!.

  ד"ר יניב דובר, בי"ס למנהל עסקים, האוניברסיטה העברית

  דני היקר, אני מעבירה לך אימייל שקיבלנו משני מנהלים מחברת Capgemini, בו הם מציינים את הרושם הבלתי נשכח מהסיור שערכת להם בירושלים לפני כשבועיים. זה מצטרף כמובן לחותם עז שהותיר הטיול המוצלח שנערך לפני כחודשיים במצדה וירושלים, בו הדרכת קבוצה גדולה…

  אפרת א, HPE

  שוב המון המון תודה. החבר׳ה נהנו מאוד והכל בזכותך! תודה על השירות המקצועי, המסור, והסבלני לאורך כל הדרך! עדי .

  עדי ד, אנדוצויס

  הי דני, תודה. היה יום מדהים!. .. תודה על חוויה נהדרת יובי

  יובי כ, אופטואקוסטיקס

  היי דני, יש לנו יום עמוס ולחוץ, אבל גם ארז וגם סרג׳יו מצאו את הזמן לבוא ולהגיד לי הבוקר שהיית מצוין. לא מפתיע אותי, בטח גם לא אותך, אבל בכל זאת חשוב להגיד. תודה, נהיה בקשר. אפרת

  אפרת א, קדנס

  דני תודה רבה על ההדרכה המעולה היום נהננו מכל רגע .. אני מעריך מאוד את יכולת ההדרכה שלך והתגובות של המשתתפים מעידות בעד עצמן להתראות בקרוב שקד

  שקד ב, מכון דיויס, האוניברסיטה העברית

  דני היקר! אני רוצה שוב להביע את תודתי ושביעות רצוני מהשירות המצוין שנתת השבוע בהדרכת אורחינו מחו”ל! אנו משקיעים משאבים רבים בקשר שלנו עם הרופאים והחוקרים, והביקור שלהם בישראל ובירושלים בפרט הוא גולת הכותרת. כשם שאנו דוגלים במצוינות בכל פן…

  לידיה א, בריינגיט

  דני שלום. קיבלת המון מחמאות על ההדרכה שלך. רבים טענו שהייתה זו ההדרכה הטובה ביותר של תגליות השנה (עד כדי כך!). . בברכה אורי דינור “תגליות – ארכיאולוגיה לכל”

  אודי ד, תגליות

  הי דני, חייבת לציין בפניך את שביעות רצונם \ התלהבותם של הניגרים מאופן ההדרכה שלך, סבלנותך והידע שלך. תודה וחג שמח

  הדר ר, ITWORKS

  הקבוצה של אשתי עלית מטיילת כבר ביחד למעלה מעשרים שנה ואני חושב שאני מיצג את כל חברי הקבוצה באמרי שעד היום לא זכינו להדרכה איכותית כפי שקיבלנו ממך בסיורנו בהרודיון. אני אישית עברתי בסיור זה חויה עמוקה כתוצאה מההמחשה העוצמתית…

  יעקב פ, תל-אביב

  שלום דני, ..אני רוצה להודות לך על יום מהנה ביותר, מעורר מחשבה, ומלמד. אני אומר זאת קודם כל בשמי ובשם אלינור, אבל התרשמתי שגם הילדים נתפסו לנושא. באמת לא הייתי משוכנע שאני בוחר נכון, ושהם יקבלו נושא כזה כתכנית מתאימה…

  דני ח, חיפה

  More Tours

  Font Resize
  Contrast